Co warto wiedzieć o paście lutowniczej SMD?

Należy mieć świadomość lutownicza SMD jest pewnego rodzaju alternatywą dla tradycyjnego lutu. Godny uwagi jest fakt, że na wspomniany produkt składają się nie tylko proszki metalim, ale również właściwe środki wiążące.

Nakładanie pasty lutowniczej

Warto wiedzieć, że operacja związana z nakładaniem może zaważyć na powodzeniu dalszej części procesu montażu. Bardzo istotne znaczenie będzie miało zatem wybranie właściwego produktu. Rekomendowane jest, by grubość wzornika była zdecydowanie mniejsza od najdrobniejszej jego apretury. Ważny jest także typ rakli. Zdecydowane lepszą opcją będzie postawienie na metalowe.

Należy także uwzględnić prędkość wyciskania. Użytkownik powinien wiedzieć, jakie ograniczenia ma pasta lutownicza SMD. Godny uwagi jest fakt, że znaczna większość osób nie pracuje z prędkościami mniejszymi niż 30 mm/s. Dodatkowo jakość wyciskania może spadać wraz ze zwiększeniem prędkości.

Rozpływ

Warto wiedzieć, że w tym procesie zmianie ulegnie stan skupienia lutowia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że topienie będzie wywołane wzrostem temperatury powyżej temperatury topnienia stopu lutowia.

Dzięki temu dochodzi do łączenia się łączenia się rozdrobnionych cząsteczek lutu. Bardzo istotne znaczenie ma zatem odpowiednie sterowanie ciepłem. Należy mieć świadomość, że po wspomnianej operacji montaż jest zakończony.

Jaka pasta lutownicza SMD będzie najlepszym rozwiązaniem?

Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo dużo rodzajów omawianych produktów. Warto wiedzieć, że pasty typu R przeważnie produkowane są na bazie kalafonii. Ponadto nie posiadają dodatkowych składników aktywizujących czy zwiększających ich zdolności lutowniczo-rozpływowe. Należy zaznaczyć, że pasty typu RMA także są wytwarzane na bazie kalafonii. Godny uwagi jest fakt, że mają w składzie dodatek aktywatorów.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się produkty oparte na zmodyfikowanych żywicach. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wykorzystywane są one do ograniczenia przebarwiania. Nie jest rekomendowane przed podjęciem decyzji sugerowanie się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem jest stosunek ceny do jakości. Warto zaopatrywać się w produkty renomowanych producentów.

Pasta lutownicza smd dostępna jest w ofercie Elektronika.mcc.pl.

Dodaj komentarz