Czy warto zdecydować się na zakup robotów kartezjańskich?

Przedsiębiorcy, a także przedstawiciele firm produkcyjnych często bardzo długo zastanawiają się nad zakupem robotów przemysłowych, a w szczególności robotów kartezjańskich. Niestety przeważnie wychodzą z założenia, że robotyzacja firmy nie jest opłacalna. Jest to oczywiście niewłaściwe podejście. Dlaczego warto zaopatrzyć firmę w roboty kartezjańskie?

W dłuższej perspektywie nie jest to drogie rozwiązanie

Roboty kartezjańskie w zdecydowanej większości przypadków kojarzone są z bardzo drogimi produktami, na które przedsiębiorstwo nie jest w stanie sobie pozwolić lub zwrócą się dopiero po kilku latach. Mylne jest stwierdzenie, że na zakup robotów kartezjańskich mogą pozwolić sobie tylko i wyłącznie bogate firmy.

Przedsiębiorstwa powinny mieć świadomość, ze przeciętny czas zwrotu robotów kartezjańskich wynosi od 18 do 24 miesięcy. Nie jest to oczywiście reguła, jednak w przypadku, gdy stanowiska pracy zostaną właściwie zaprojektowane przez firmę, wynik ten zostanie uzyskany.

Zalety robotów kartezjańskich

Powodem zakupu robotów kartezjańskich nie jest oczywiście tylko stosunkowo szybki czas zwrotu inwestycji. Produkty posiadają bowiem bardzo dużą liczbę zalet. Warto pamiętać, że roboty kartezjańskie są w stanie pracować nawet 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Kolejnym atutem często wymienianym przez użytkowników jest fakt, że mogą one wykonywać powierzone im zadania nie tylko ze zdecydowanie szybciej, ale również dokładniej w porównaniu do pracowników. Jest to możliwe tylko w przypadku właściwego zaprogramowania robotów.

Dostępność robotów kartezjańskich

Firmy powinny zdawać sobie sprawę, że roboty przemysłowe, w tym kartezjańskie z roku na rok są coraz bardziej dostępne. Ponadto produkty są coraz prostsze w programowaniu i tańsze jeżeli chodzi o utrzymanie.

Koniecznie należy również zaznaczyć, że ze względu na ogromną konkurencję przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji robotów przemysłowych prześcigają się nie tylko pod względem liczby funkcjonalności, ale również coraz niższej cenie. Informacją, która jest w stanie doskonale zobrazować tempo rozwoju robotyki na świecie jest fakt, że w każdym kolejnym roku sprzedawana jest większa liczba robotów przemysłowych.

.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec.

Dodaj komentarz