Różne typy zawiesi linowych

Wśród najczęściej stosowanych w przemyśle wariantów elementów stalowych wymienia się zawiesia linowe. Taka postać rzeczy wynika z faktu, że zawiesia występują w bardzo atrakcyjnych cenach, przez co też znalazły szerokie zastosowanie w wielu różnych dziedzinach.

Różne typy zawiesi linowych

Wśród wielu różnych rodzajów zawiesi linowych na szczególną uwagę zasługują zawiesia linowe jednocięgnowe. Tego typu zawiesie linowe stosuje się do transportu wszelkiego rodzaju ładunków, jednak te jednocięgnowe zwykle przeznaczone są do transportu elementów, w których wyróżnia się jeden punkt zaczepowy, z tego też względu najczęściej są to między innymi pętle, haki bezpieczne, haki obrotowe, haki kontenerowe, czy tak zwane szakle. Są one odporne na korozję, a także różne warunki atmosferyczne. Co więcej, są wygodne i łatwe w obsłudze.

Zawiesia jednocięgnowe i ich odmiany

Wśród zawiesi jednocięgnowych wyróżnia się różne ich odmiany, w tym na przykład zawiesia linowe jednocięgnowe pętla-pętla zaciskana lub też zawiesia linowe jednocięgnowe pętla-pętla zaplatana. Wśród nich znajdziemy też zawiesia linowe jednocięgnowe o budowie pętla-hak lub pętla-hak bezpieczny lub też pętla – hak kontenerowy. Każdy z tego typu zawiesi wykorzystywany jest do innego rodzaju transportu.

Zawiesia linowe jednocięgnowe zakończone hakiem kontenerowym

Zawiesia linowe, które zakończone są hakiem kontenerowym służą do transportu różnego typu elementów, które posiadają jeden punkt zaczepowy. W przypadku zawiesi z hakiem kontenerowym są one wykonywane zgodnie z normą europejską z ocynkowanej liny stalowej. Tego typu zawiesia są doskonałym sprzętem pomocniczym, który znalazł zastosowanie w przemyśle przy transporcie i podnoszeniu ładunków. Zawiesia zakończone hakiem kontenerowym to uniwersalne zawiesia, które pozwalają na zaczep różnych produktów o różnych gabarytach. Wśród wielu zalet zawiesi linowych z hakiem kontenerowym wymienia się łatwość oraz wygodę w obsłudze, a także bardzo dużą wytrzymałość i zastosowanie w nich połączeń zaciskanych. Co więcej są one odporne na różne warunki atmosferyczne, a także na temperaturę. Do ich produkcji wykorzystuje się liny o wyjątkowej giętkości, przez co też praca z nimi jest bardzo komfortowa i bezpieczna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho .

Dodaj komentarz