3 proste sposoby na romantyczną atmosferę w mieszkaniu

Popularna mądrość głosi, że miłość łatwo wygasa, gdy nie jest pielęgnowana. Czy istnieje sposób, by mimo bezliku obowiązków stworzyć czas i przestrzeń na wzajemne celebrowanie swojej obecności? Ależ tak! Te kilka prostych tricków pomogą każdemu przeobrazić mieszkanie w oazę romantyzmu, która pozwoli uczuciu przetrwać mimo upływu lat.

Mieszkanie, które mówi o miłości

Nieubłagana dyktatura codziennej rutyny sprawia, że uczucia okazywane sobie przez zapracowane pary zbyt często sprowadzają się do cmoknięcia w policzek przed wyjściem do pracy. By miłość nie zagubiła się gdzieś pomiędzy zwyczajnymi, męczącymi czynnościami, trzeba przypominać sobie o niej nawzajem za pomocą drobnych, ale znaczących gestów.

Gdy druga osoba obudzi się rano, a jej poduszkę będą pokrywały płatki róż, z pewnością doceni przekaz, który się za nimi kryje. O tym samym mówi dodanie do wystroju wnętrza nowych, kojarzących się z romantyczną klasyką przedmiotów, jak lampka nocna z kryształkami, woalowy baldachim na łóżkiem czy mały dywanik w kształcie serca. Dobrze, by detale w waszym mieszkaniu na każdym kroku świadczyły o uczuciu, które was połączyło i trwa mimo niejednej przeciwności.

Nastrój tworzony światłem

Nie od dzisiaj wiadomo, że za pomocą gry świateł i cieni można wpłynąć na czyjś nastrój, wywołać uśmiech na twarzy lub głębokie wzruszenie. Światło, z którego korzystamy na co dzień przy prozaicznych czynnościach, jak gotowanie, sprzątanie czy lektura, ma na celu podtrzymanie naszej efektywności oraz ułatwienie pracy.

Zupełnie inne zadanie rysuje się przed światłem w romantycznym stylu – kominek ze świeczką, lampka nocna z kryształkami czy łańcuch przyciemnionych kul LED powinny sprawić, że osoby znajdujące się w pomieszczeniu poddadzą się ich magii w atmosferze relaksu. Szczególnie styl retro kojarzy się mocno z romantyzmem, a oświetlenie nie jest tu wyjątkiem. Lampka nocna retro, utrzymana w ciemnej, klasycznej tonacji, może zdziałać cuda – jednym pstryknięciem jej włącznika zamieniamy nasz salon w uroczą, francuską knajpkę.

Stół jak z eleganckiej restauracji

Mebel, przy którym mieszkańcy codziennie czytają gazetę czy jedzą zwyczajne śniadania, również może stać się centrum romantycznych przeżyć. By było to możliwe, należy jednak odmienić jego typowy wygląd przez wprowadzenie nietypowych detali.

Oświetlenie warto ograniczyć do niewielkich świec na stole, a dodatkowe światło powinno się znaleźć jedynie w rogu pokoju (może to być na przykład luksusowa lampka nocna retro). Koronkowy lub atłasowy obrus na stole będzie znakomitym uświetnieniem kolacji we dwoje. Użycie luksusowych tkanin podkreśli uroczysty charakter waszego kameralnego spotkania.

Dodaj komentarz