Dlaczego warto zaopatrzyć się w klej metakrylowy?

Należy zdawać sobie sprawę, że klej metakrylowy świetnie sprawdzi się do łączenia powierzchni, które będą wymagały ogromnej wytrzymałości i estetyki. Ponadto produkt może połączyć dwa zupełnie inne materiały. Świetnym przykładem może być tworzywo sztuczne z metalem.

Atuty klejów metakrylowych

Warto wiedzieć, że produktem można zastąpić notowanie, zgrzewanie punktowe, a także spawanie. Nie można zapomnieć, że wtedy czas zyskania złącza będzie zdecydowanie niższy. Użytkownicy nie potrzebują także specjalistycznego sprzętu np. spawarki.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że osoby, które są zainteresowane użyć omawianego produktu, nie muszą przejść żadnych szkoleń. Ponadto klej nie jest toksyczny dla organizmu. Nie trzeba również tracić cennego czasu na przygotowanie stanowiska pracy.

Zastosowanie

Ogromnym atutem jest możliwość klejenie w miejscach nitowania. Nie wszyscy wiedzą, że wtedy jest znacznie lepszy rozkład sił na określoną powierzchnię. Jak zostało wspomniane wcześniej, użytkownik nie będzie musiał spawać, gdyż przy klejeniu jest zdecydowanie bardziej korzystny rozkład sił.

Produkt pozwala także łączyć ze sobą zupełnie inne materiały. Świetnym przykładem mogą być metale i tworzywa sztuczne. Konieczne jest wtedy wykonanie klejenia punktowego.

Co jeszcze warto wiedzieć o kleju metakrylowym?

Osoby zainteresowane mogą za pomocą produktu kleić metale surowe i nieżelazne. Nie trzeba wtedy poświęcać czasu na przygotowanie określonej powierzchni oraz podkładów. Użytkownik nie będzie miał również większych problemów z klejeniem metali, które są pokryte powłokami. Godny uwagi jest fakt, że Klej metakrylowy zmniejsza wagę poszczególnych elementów.

Jak wiadomo będzie miało to bardzo istotne znaczenie w przypadku konstrukcji samolotowych. Produkt ceniony jest również ze względu na odporność na smary, benzynę czy kwasy. Ponadto po dokonanym klejeniu nie będzie konieczna żadna obróbka. Warto wiedzieć, że produkt coraz częściej wykorzystywany jest do wzmocnienia konstrukcji w łodziach.

Dodaj komentarz