Jak bezpiecznie przechowywać paliwo?

Jak powszechnie wiadomo paliwa płynne i różnorodne substancje żrące nie mogą być przechowywane w pierwszym lepszym pojemniku. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób można bezpiecznie i zgodnie z przepisami przechowywać paliwo.

Zbiornik dwupłaszczowy od a do z

Każdy kto chce bezpiecznie magazynować paliwo, powinien skorzystać z dobrodziejstwa zbiorników dwupłaszczowych, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe najprościej rzecz mówiąc to dwuścienne zbiorniki, które zrobione są zazwyczaj dwóch warstw stali albo odpowiedniego tworzywa sztucznego. Pomiędzy obiema warstwami znajduje się niewielka przestrzeń. Każdy profesjonalny zbiornik paliwowy dwupłaszczowy składa się ze zbiornika właściwego, w którym to właśnie magazynowane jest palio oraz z płaszcza zewnętrznego, w którym to musi znajdować się przynajmniej 110% objętości paliwa ze zbiornika właściwego. W obrębie płaszcza zewnętrznego znajduje się także cały osprzęt. Mowa tutaj między innymi o pompie, pistolecie, wężu itp.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego zbiornika?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, kto jest producentem danego zbiornika. Jak łatwo się domyśleć godne uwagi są jedynie zbiorniki od renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się odpowiednimi atestami i certyfikatami. Warto również dokładnie sprawdzić, czy dokumentacja producenta jest w rzeczywistości zgodna z wyrobem, który otrzymujemy. Pamiętać należy także i o tym, że przy napełnianiu zbiornika należy zachować wszelkie normy ostrożności. W żadnym wypadku nie wolno napełniać zbiorników przez włazy rewizyjne albo odpowietrzniki. Warto wspomnieć także i o tym, że właz rewizyjny naszego zbiornika powinien być skonstruowany w taki sposób, aby można było sprawnie i dokładnie wyczyścić cały zbiornik.

Co powinien posiadać dobry zbiornik dwupłaszczowy?

Profesjonalne zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe powinny posiadać specjalne urządzenie pomiarowe, dzięki któremu będzie można szybko ustawić rzeczywistą ilość paliwa. Przydać może się również dodatkowa czujka niskiego poziomu. Zbiornik paliwowy dwupłaszczowy powinien być skonstruowany w taki sposób, aby można zamknąć go i zabezpieczyć przed niepowołanym użytkowaniem. Jest to bardzo ważne zwłaszcza, jak posiada się w domu małe dzieci.

Dodaj komentarz