Pianka polietylenowa- arkusze czy rolki?

Pianka polietylenowa, zwana w skrócie pianką PE, jest materiałem powszechnie stosowanym w współczesnym przemyśle. Jakie są jej zalety, do czego jest używana oraz co wybrać- piankę w arkuszach czy rolkach? Odpowiedź znajdziemy poniżej!

Czym charakteryzuje się pianka polietylenowa?

Jak sama nazwa wskazuje, materiał ten wykonany jest z polietylenu, czyli polimeru etanu. Konsystencję pianki uzyskuje się dzięki odpowiedniemu spienieniu, które nadaje piance PE tak niezwykłe właściwości. Pianka z polietylenu charakteryzuje się dużą giętkością i elastycznością, nawet w bardzo niskich temperaturach, jest przy tym również bardzo wytrzymała oraz lekka. Warto wspomnieć o tym, że jest to materiał niepalny, nie przepuszczający wody i odporny na promieniowanie ultrafioletowe. Jego ważną cechą jest również to, że z powodzeniem może być stosowany jako izolator akustyczny i termiczny, a ponadto jest bezwonny i neutralny dla ludzkiego zdrowia.

Gdzie stosowana jest pianka PE?

Dzięki wyżej wymienionym cechom pianka ta znajduje dziś wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu, chociaż zdecydowanie najczęściej możemy spotkać się z nią podczas pakowania i zabezpieczania produktów przy ich transporcie lub przechowywaniu. Ale branża transportowa i produkcja opakowań to nie jedyne dziedziny gdzie stosujemy piankę PE. Jest ona również często stosowana w budownictwie (np. przy wykonywaniu otulin czy lekkiej termoizolacji podłóg, dachów i ścian), a nawet w przemyśle spożywczym, ponieważ jak już wyżej wspomniano jest to bardzo bezpieczny dla zdrowia materiał.

Pianka w arkuszach czy pianka w rolce?

Decydując się na zakup pianki PE, do wyboru mamy opcje takie jak Pianka w arkuszach, w rolce oraz formatki z pianki wykonane na indywidualny, wybrany przez siebie wymiar oraz kształt.Jeśli chodzi o wybór pomiędzy rolką i arkuszem, to będzie on podyktowany celem użycia materiału. Pianka w rolce charakteryzuje się tym, że możemy wycinać z niej dowolne długości kształty, ale trzeba liczyć się również z sporą wagą rolek i posiadaniem miejsca do ich przechowywania, szczególnie jeśli będziemy zamawiać ich większą ilość. Natomiast arkusze nieco ograniczają możliwości dowolnego wybierania wielkości kształtów, ale są łatwiejsze w eksploatacji, szczególnie jeśli dokonamy odpowiednich pomiarów, dzięki którym będzie można zamówić konkretną wielkość płatów. Zarówno pianka w rolce, jak i w arkuszu, dostępna jest w różnych wielkościach, objętościach, a nawet kolorach.

Dodaj komentarz